Program i prelegenci

PROGRAM

9:30 Rejestracja Uczestników

10:00 Powitanie

10:05 JAK BUDOWAĆ MARKĘ OSOBISTĄ W SYNERGII Z MARKĄ FIRMY ?

W trakcie prelekcji dr Sergiusz Trzeciak poruszy zagadnienia dotyczące definiowania swojej wizji i misji w odniesieniu do wizji i misji firmy. Przyjrzy się również określaniu celów osobistych i zawodowych, a także opowie o tworzeniu przekazu na temat swojej osoby i swojej firmy do określonych grup odbiorców. Omówi, jakie narzędzia budowania marki profesjonalisty warto wykorzystywać oraz dlaczego ważny jest networking. Prelekcja będzie stanowić wstęp teoretyczny do warsztatów, które przewidziane są w drugiej części dnia. Prowadzący, dr Sergiusz Trzeciak to ekspert w zakresie marketingu politycznego, treningu medialnego, public relations i budowania marki osobistej. Przeszkolił ponad 300. liderów organizacji społecznych i politycznych w Europie, Azji i Afryce Północnej. W jego szkoleniach wzięło udział kilka tysięcy osób w tym m.in. kilkuset parlamentarzystów oraz prezydenci i burmistrzowie.

10:35 BIEŻĄCE ZMIANY PRAWNE, A OBOWIĄZKI TFI REALIZOWANE PRZY WSPARCIU APLIKACJI ZEWNĘTRZNYCH

Dynamika nowych regulacji prawnych, które w znaczący sposób wpłynęły na zakres dodatkowych obowiązków po stronie TFI to: FATCA, CRS, RODO i IV Dyrektywa AML. Wymogi, jakie stawia przed instytucją każdy z wymienionych aktów prawnych, sprawiają że kontynuacja ewidencjonowania pozyskanych danych przy wykorzystaniu gotowych, tradycyjnych programów może być bardzo ryzykowna. Jak zabezpieczyć swój interes jednocześnie usprawniając procesy przebiegające w TFI? Na to pytanie uzyskamy odpowiedź w trakcie prelekcji Vistra Fund Services Poland.

11:00 PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE. JAK SKUTECZNIE JE SPRZEDAWAĆ? - PANEL DYSKUSYJNY

Jak sprzedawać PPK i czy może się on przyczynić do wzrostu popularności pozostałych produktów oferowanych przez instytucje finansowe? Eksperci w panelu będą zastanawiać się jak skutecznie sprzedać PPK. Czy „obowiązkowy zapis” do programu rozwiąże wszystkie problemy związane z kryzysem zaufania Polaków do produktów finansowych? Jak przekonać pracodawców do rozwiązań oferowanych przez instytucje finansowe? Eksperci będą dyskutować również nad możliwościami, które daje PPK – czy sprzedaż jednego, „obowiązkowego” produktu jest szansą na promocję pozostałych produktów? Czy nowy produkt emerytalny zwiększy świadomość finansową Polaków, czy raczej nie będzie miał na nią wpływ? Przedmiotem panelu będzie również dalszy los IKE, IKZE oraz PPE. Uczestnikami dyskusji będą przedstawiciele TFI, PTE oraz Agentów Transferowych. Gospodarzem panelu dot. PPK jest PKO BP FINAT.

11:55 Przerwa kawowa

12:25 FUNDUSZE ABSOLUTE RETURN Z PERSPEKTYWY GRACZA ZAGRANICZNEGO. CZY ISTNIEJE PRZEPIS NA POLSKI SUKCES TEGO TYPU PRODUKTÓW?

Czy możliwe jest wypracowywanie zysków w każdym stanie rynku? Jaki jest optymalny horyzont inwestycyjny funduszy absolute return? Kiedy należy inwestować w fundusze absolutnej stopy zwrotu? Czy opłaca się mieć tego typu fundusze w swojej ofercie? O doświadczeniach w zarządzaniu funduszami absolute return opowie przedstawiciel Fidelity International.

12:50 QVO VADIS INWESTORZE INDYWIDUALNY ?

Czego tak naprawdę poszukują inwestorzy indywidualni? Jak i czy TFI odpowiadają na te potrzeby? Na te i inne pytania odpowie w trakcie prelekcji Remigiusz Stanisławek, trener finansowy i założyciel bloga Opiekun Inwestora.

13:15 DYSTRYBUCJA FUNDUSZY ONLINE - PANEL DYSKUSYJNY

W trakcie tego panelu, zaproszeni goście dyskutować będą o nowych kanałach dystrybucji jednostek uczestnictwa. Uczestnicy poruszą również temat zmian, jakie wywarły na sprzedaż funduszy regulacje MiFID II. Zaproszeni goście postarają się również odpowiedzieć na pytanie, czy na tle bankowości mobilnej, uda się przekonać funduszowych inwestorów do przeniesienia się na zdalne kanały dystrybucji oraz czy w najbliższych latach czeka nas kres stacjonarnych punktów obsługi klienta.

12:25- 13:55 WARSZTATY Z BUDOWANIA MARKI OSOBISTEJ

Równocześnie ze ścieżką główną FISummt 2018 zapraszamy na dedykowane zarządom TFI warsztaty z budowania marki osobistej. Warsztaty będą prowadzone przez dr Sergiusza Trzeciaka. Liczba miejsc ogarniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

13:55 Przerwa obiadowa

14:50 RYNKI WSCHODZĄCE: KEEP CALM AND CARRY ON

.

15:15 CZY RYNEK KAPITAŁOWY JEST ATRAKCYJNY DLA MŁODYCH LUDZI?

Dyskusja na temat rynku kapitałowego z perspektywy młodego człowieka, oceny usług oferowanych przez TFI, znajomości produktów inwestycyjnych. Z panelu dowiemy się jak młodzi ludzie widzą siebie na rynku pracy. Czy TFI oraz inne instytucje finansowe są dobrym miejscem do podjęcia pierwszych kroków i budowania swojej kariery? Czego według Millenialsów brakuje w employer brandingu firm inwestycyjnych? Jakie są ich wymagania? Nietypowa formuła panelu – tzw. „fire chat” zapewni ożywioną i pogłębioną dyskusję między prowadzącym a zaproszonymi gośćmi. Dzięki krótkiej wymianie pytań i odpowiedzi słuchacze otrzymają przekrojowy obraz Millenialsów i ich podejścia do finansów.

15:55 LEGALTOOLKIT

Dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne stanowi dziś jeden z najważniejszych aspektów związanych z prowadzeniem działalności przez każde towarzystwo funduszy inwestycyjnych. ZAFI, FATCA, czy EMiR to tylko niektóre z pakietów regulacji, których wdrożenie miało miejsce w ostatniej przeszłości. Dziś bez wątpienia największe wyzwanie stanowi dostosowanie działalności do MiFID II oraz RODO. Wejście w życie tych regulacji znacząco zmodyfikuje zasady świadczenia usług przez każde towarzystwo funduszy inwestycyjnych oraz wszystkie inne podmioty zaangażowane w obsługę funduszy. Jak radzić sobie w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu prawnym? Jakim wymogom należy sprostać, aby uniknąć zarzutu niedostosowania? Z jakim wyprzedzeniem reagować na zmieniające się regulacje? Wszystkim tym aspektom poświęcona będzie prelekcja legal toolkit.

16:20 Zakończenie części merytorycznej

16:25 Część nieoficjalna

17:00 Zakończenie FUND INDUSTRY SUMMIT 2018

Program FISummit 2018 jest w trakcie aktualizacji i nie jest on ostateczny.
PRELEGENCI – W TRAKCIE AKTUALIZACJI
SergiuszTrzeciak_bw

DR SERGIUSZ TRZECIAK

EKSPERT PERSONAL BRANDINGU

TRZECIAK CONSULTING

Wioletta Pieczykolan_bw

WIOLETTA PIECZYKOLAN

TRANSFER AGENT DEPARTMENT DEPUTY DIRECTOR

VISTRA POLAND

 

PKO Agnieszka Surmacka_0020 GOT min (2)_bw

AGNIESZKA SURMACKA

PREZES ZARZĄDU

PKO BP FINAT

Stanislawek.Remigiusz.Highres.8x10.2400x3000.color.00038672720_bw

REMIGIUSZ STANISŁAWEK

DORADCA FINANSOWY, ZAŁOŻYCIEJ BLOGA

OPIEKUN INWESTORA

Piotr-Mazurkiewicz1

PIOTR MAZURKIEWICZ

PARTNER

HRK

20151218_NN_Portraits2222_Grzegorz_Chłopek_bw

GRZEGORZ CHŁOPEK

PREZES ZARZĄDU

NN PTE

 

Toby_bw

TOBY GIBB

INVESTMENT DIRECTOR MULTI ASSET

FIDELITY INTERNATIONAL

 

MArcin Bednarek_bw

MARCIN BEDNAREK

PREZES ZARZĄDU

KUPFUNDUSZ.PL

ArkadiuszZaremba
ARKADIUSZ ZAREMBA
WICEPREZES ZARZĄDU

IQ MONEY

HubertSzczepanik
HUBERT SZCZEPANIK
DYREKTOR DS. WSPARCIA SPRZEDAŻY

AVIVA INVESTORS POLAND TFI

rwojciechowskibw
RAFAŁ WOJCIECHOWSKI
ADWOKAT, DYREKTOR DZIAŁU PRAWA RYNKU KAPITAŁOWEGO

KANCELARIA SADKOWSKI I WSPÓLNICY

Lisicki_Robert_2_bw

ROBERT LISICKI

DYREKTOR DEPARTAMENTU PRACY, DIALOGU I SPRAW SPOŁECZNYCH

KONFEDERACJA LEWIATAN

M.Żółtek_bw
MARCIN ŻÓŁTEK
PREZES ZARZĄDU

PZU PTE

JPMPortraits-36-bw

EMILY WHITING

INVESTMENT SPECIALIST

JPMORGAN ASSET MANAGEMENT

Leszek_Jedlecki_bw

LESZEK JEDLECKI

WICEPREZES ZARZĄDU

NN IP TFI

photo: Dariusz Iwanski
phone: 0048 601 362 305
www.iwanski.com.pl
foto.iwanski@yahoo.com
photo.iwanski@yahoo.com

MIKOŁAJ MOTZ

WICEPREZES ZARZĄDU

MOUNT TFI

Grzegorz Olszewski_bw
GRZEGORZ OLSZEWSKI

DYREKTOR BIURA SPRZEDAŻY PRODUKTÓW INWESTYCYJNYCH

GRUPA PZU

Sebastian_Deditius_bw

SEBASTIAN DEDITIUS

INNOVATION SEARCH MANAGER

URTICA

Bogdan Marek_bw

BOGDAN MAREK

STUDENT V ROKU, CZŁONEK PREZYDIUM

SGH, FORUM UCZELNI EKONOMICZNYCH

Agata_Komender_bw

AGATA KOMENDER

MENEDŻER ZESPOŁU POZYSKIWANIA TALENTÓW

ALIOR BANK SA

ZAINTERESOWANYCH UCZESTNICTWEM W KONFERENCJI PROSIMY O KONTAKT

logo_summi2018t-08