Zapowiedź 4. edycji Fund Industry Summit

Zapowiedź 4. edycji Fund Industry Summit

Jeśliby przyjąć, że wraz z utworzeniem pierwszego funduszu powierniczego, rozpoczęła się era rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce, to dziś, w 2017 roku, powinniśmy obchodzić dwudziestą piątą rocznicę tego wydarzenia.

Patrząc na rynek funduszy inwestycyjnych globalnie, wydaje się, że dwadzieścia pięć lat to całkiem niewiele, jednak zupełnie inaczej sprawa wygląda z perspektywy jednostki.

Wielu z Państwa pamięta zapewne czasy, w których funkcje dzisiejszych ultranowoczesnych systemów transakcyjnych pełniła zwyczajna słuchawka telefonu. Nikt nie myślał wtedy nawet o podglądzie notowań w czasie rzeczywistym, czy handlu algorytmicznym. Dziś rynek funduszy inwestycyjnych wygląda zupełnie inaczej.

Dwadzieścia pięć lat to wystarczająco dużo, żeby z etapu wczesnej edukacji przejść do zawodowstwa. I trzeba przyznać, że wielu uczestnikom rynku naprawdę się to udało.  Sektor gospodarki rozwijający się w dwucyfrowym tempie, wart dziś około 300 miliardów złotych, to naprawdę ogromny powód do dumy. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę, że  nie warto osiadać na laurach, gdyż do zrobienia jest jeszcze wiele.

Wiele można by powiedzieć o dzisiejszych czasach. Bez wątpienia aktualnie już nie tylko koniunktura na rynkach, ale również dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne sprawiają, że w dwadzieścia pięć lat od czasu utworzenia pierwszego polskiego funduszu, zarządzanie zbiorowymi formami inwestowania stanowi działalność pełną nieustannych wyzwań. Świadczyć o tym mogą chociażby zmiany zasad opodatkowania, coraz częściej słyszane zapowiedzi wprowadzenia odgórnych limitów opłat za zarządzanie, czy zbliżająca się wielkimi krokami data implementacji MiFID II.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, już dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w 4. edycji Fund Industry Summit.

Postanowiliśmy utrzymać sprawdzoną formułę  z lat poprzednich, rozbudowując ją jednak o kilka innowacji. 21. listopada prelegenci nie tylko z Polski, ale i z Europy  przybliżą aktualne trendy na światowych rynkach funduszy inwestycyjnych. Przyjrzymy się także kwestiom związanym z zatrudnieniem. Na 4. edycji FISummit nie zabraknie także nowych technologii oraz wielu innych tematów, którymi dzielić będziemy się z Państwem już niebawem.

Do zobaczenia 21. listopada w The Westin Warsaw Hotel.

Zarząd Fund Industry Support

appla_summit_1-02

 

 

 

BACK                                                HOME                                              NEXT

No Comments

Leave a Comment