KBC TFI stawia na nowoczesne kanały komunikacji

KBC TFI stawia na nowoczesne kanały komunikacji

 

Kilka miesięcy temu KBC TFI SA zdecydowało się postawić na nową formę komunikacji z klientami. W efekcie uruchomiony został firmowy blog, prowadzony przez pracowników TFI i zasilany przygotowywanymi przez nich autorskimi treściami.

 

 

Konstrukcja bloga jest prosta. Wyodrębnione zostały 3 kategorie tekstów dedykowane inwestorom o różnym poziomie zaawansowania:

 

  1. Zaczynam inwestować – porady i informacje jak inwestować

  2. Chcę wiedzieć więcej – wskazówki i ciekawostki dla doświadczonych inwestorów

  3. Okiem zarządzającego – komentarze rynkowe/analizy i prognozy przygotowywane przez zarządzających i analityków

 

O to jakie cele w związku z prowadzeniem bloga stawia sobie Towarzystwo zapytaliśmy Katarzynę Szczepkowską, Prezes Zarządu KBC TFI SA.

 

 

FIS: Skąd decyzja o uruchomieniu bloga?

 

Katarzyna Szczepkowska: Zdecydowaliśmy się uruchomić blog, gdyż uważamy, że może to być dobry sposób na dotarcie do (potencjalnych) inwestorów. Mniej formalnie i w bardziej przystępnej formie blog pozwala nam dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Mamy nadzieję, że nasze wpisy będą przydatne i ułatwią podjęcie świadomych decyzji w zakresie inwestowania.

 

 

FIS: Do kogo chcecie trafić i jaki cel zamierzacie osiągnąć?

 

Katarzyna Szczepkowska: Chcemy poprowadzić obecnych, jak i również potencjalnych inwestorów przez tajniki naszej branży, która jest ściśle związana z inwestowaniem, funduszami i giełdą. Mamy świadomość, że dla wielu to temat  trudny i nie do końca zrozumiały – co powoduje, że inwestycje omijają szerokim łukiem.

 

 

FIS:  Co będzie odróżniać Wasze treści od tych publikowanych dotychczas przez większość TFI? Mam na myśli głównie komentarze zarządzających.

 

Katarzyna Szczepkowska: Planujemy poruszyć na blogu różne tematy, dlatego w przygotowanie postów zaangażowanych jest wiele osób z KBC TFI m.in.: zarządzający, analitycy, specjaliści z biura prawnego i compliance, księgowi. Wierzymy, że dzięki temu zadbamy o różnorodność tematów i wysoki poziom merytoryczny.

 

 

FIS: W jaki sposób zamierzacie promować blog i docierać do nowych czytelników?

 

Katarzyna Szczepkowska: Jesteśmy na początku drogi i obecnie systematycznie zwiększamy liczbę wpisów. Już po kilku dniach od startu widzimy ruch na blogu, co bardzo cieszy. Uruchomiliśmy równolegle konto na Twitterze, gdzie będziemy promować nasze wpisy. Ponadto planujemy za kilka tygodni uruchomić kampanię w Internecie.

 

 

Wart podkreślenia jest fakt, że Towarzystwo nie korzysta z pomocy agencji marketingowej, a teksty są przygotowywane wyłącznie przez pracowników KBC TFI. Z tego powodu wszystkie osoby zaangażowane w pisanie postów, łącznie z Zarządem, wzięły w lutym udział w dedykowanych warsztatach dotyczących pisania tekstów i tworzenia contentu w Internecie zorganizowanych na zlecenie KBC TFI przez FIS.

 

Na efekty trzeba poczekać, na pewno jednak sama inicjatywa jest godna pochwały. Decydując się na ten krok KBC dołączy do wąskiego grona towarzystw wykorzystujących nowoczesne kanały komunikacji. Być może z czasem ten krąg się poszerzy i dzięki temu wyznaczony zostanie nowy standard budowy realcji TFI z inwestorami.

 

 

Barbara Kęczkowska

Fund Industry Support Sp. z o.o. (FIS)

 

 

BACK                                                HOME                                              NEXT

1Comment

Leave a Comment